Laistīšanas sistēmas

Automātiskās dārza laistīšanas sistēmas

Projektējam un uzstādām automātiskās dārza laistīšanas sistēmas. Laistīšanas sistēmas var uzstādīt gan no jauna ierīkojamā dārzā, gan iekoptā dārzā. Ierīkojot laistīšanas sistēmu iekoptā dārzā tiek rūpīgi noņemta velēna laistīšanas cauruļu uzstādīšanas vietās, ieguldītas caurules un velēna tiek rūpīgi atlikta atpakaļ.

Automātiskās dārza laistīšanas sistēmas nodrošina augus ar vienmērīgu ūdens padevi visu veģetācijas sezonu, tādejādi nodrošinot augiem optimālus augšanas apstākļus.
Sistēmas darbību regulē un vada automātika, ar kuras palīdzību ieprogrammē laistīšanas ilgumu, biežumu un darbību atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem (lietus un gaisa temperatūras).
Automātiskās laistīšanas sistēmas visi elementi ir paslēpti zem zemes, vienīgā redzamā daļa ir hidranti, kas laistīšanas brīdī izbīdās no zemes.

Izmantojam uzņēmuma Hunter materiālus

Automātisko laistīšanas sistēmas remonts un rekonstrukcija

Veicam dažādu ražotāju laistīšanas sistēmu remonta, regulēšanas un pārbūves darbus.

hunter claber toro gardena reinbird
Hunter Claber Toro Gardena RainBird

Manuālās dārza laistīšanas sistēmas

Dārzos, kur nav plānots uzstādīt automātisko laistīšanas sistēmu, dārza teritorijā iesakām ierīkot laistīšanas izvadus (ar pazemes instalāciju) pie kuriem pieslēgt parastos dārza laistītājus.
Piedāvājam nokomplektēt šādu sistēmu arī ar visu nepieviešamo virszemes instalāciju: dārza šļūtenēm, laistītājiem un savienojumiem.

Noderīga informācija

Ūdens augam ir tikpat nepieciešams, kā cilvēkam. No ūdens ir atkarīga augu barības vielu uzņemšana, augšana un attīstība.
Augiem ūdens ir nepieciešams visu veģetācijas periodu, mūžzaļajiem augiem visu dzīves laiku. Sevišķi nozīmīgs pietiekošs mitrums augsnē ir pavasarī vasaras sākumā, aprīlis- jūnijs, kad augiem ir intensīvas augšanas periods un rudenī, septembris līdz novembra sākums, kad augi gatavojas ziemot.
Augļu kokus un krūmus un dārzeņu kultūras jānodrošina ar vienmērīgu mitrumu visas sezonas laikā, lai panāktu labas ražas ienākšanos.
Augsnes mitrumu nosaka dārza novietojums pēc debespusēm, tā noēnojums, grunts sastāvs,  gruntsūdens līmeņa dziļums un nokrišņu daudzums attiecīgajā laika periodā.
Dārzā nepārtraukti jāseko augsnes mitrumam, nedrīkst pieļaut augsnes izžūšanu un augu vīšanu, tāpat kā augsni nedrīkst pārlaistīt, jo tad augi var aiziet bojā no pārmērīga mitruma augsnē.
Labāk laistīt reti, bet daudz. Pilnībā pietiek dārzu salaistīt 1 reizi nedēļā, bet kārtīgi. Mitrumu augsnē palīdz saglabāt mulčējums ap augiem un dobju rušināšana.
Laistīt nav vēlams dienas vidū, kad spīd spoža saule, jo augi var apdegt.

18 gadu pieredze radot un kopjot skaistākos dārzus
© 2012 - 2022

on-line.lv